PORADNIK O MLEKU

Wskazówki dotyczące karmienia piersią

Mleko matki jest najlepszym pokarmem dla Twojego dziecka. Zawiera wszystkie niezbędne składniki ważne dla prawidłowego rozwoju w pierwszych miesiącach życia dziecka: lekkostrawne białko, wartościowe kwasy tłuszczowe, cukier mleczny – laktozę, wapń, witaminy i składniki mineralne. Wraz z mlekiem Twój szkrab otrzymuje także przeciwciała odpornościowe, chroniące go przed infekcjami.
A co najważniejsze: mleko matki dopasowuje się do potrzeb rozwijającego się organizmu malucha. Przez cały okres laktacji w mleku zmieniają się odpowiednio proporcje tłuszczu, laktozy i białka.

Jak często powinnam karmić moje dziecko?

To pytanie zadaje sobie wiele mam. Jednak Twoja pociecha najlepiej wie, kiedy jest głodna, dlatego powinnaś karmić ją „na żądanie”. W niektórych okresach (tzw. skokach rozwojowych) Twoje dziecko może częściej niż zwykle domagać się piersi. Przystawiaj je wówczas tak często jak tego potrzebuje, aby pobudzić laktację. Po kilku dniach wszystko powinno wrócić do normy, a maluch ponownie będzie jadł o określonych porach.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twoje dziecko się najada, sprawdź jego pieluszkę. Jeśli 4-5 razy dziennie jego pieluszka jest pełna, możesz być spokojna – Twoja pociecha otrzymuje odpowiednią ilość pożywienia. Możesz także ważyć malucha raz w tygodniu, aby obserwować, czy prawidłowo przybiera na wadze. Pamiętaj jednak, że podczas każdej wizyty u pediatry Twój szkrab będzie ważony i mierzony, co w zupełności wystarczy.

Wskazówki dotyczące karmienia mlekiem modyfikowanym

Jeśli z jakichś powodów nie karmisz piersią, możesz podawać swojemu dziecku mleko modyfikowane. Skład mleka modyfikowanego dla niemowląt jest dokładnie regulowany przez prawo, aby każde dziecko karmione butelką miało zapewnioną zbilansowaną dietę dopasowaną do jego potrzeb.

Mleko modyfikowane Bebiprima spełnia przepisy prawa.Wśród produktów Bebiprima znajdziesz mleko modyfikowane odpowiednie dla dzieci po 10.miesiącu życia.

Mleko następne Bebiprima 3

Mleko dla dzieci Bebiprima

Po 10. miesiącu życia zalecamy wprowadzenie mleka Bebiprima 3 jako część zróżnicowanej diety. Mleko Bebiprima 3 dostarczy Twojemu dziecku niezbędnych składników odżywczych ważnych dla jego rozwoju, m.in wapń i witaminę D - dla budowy kości oraz żelazo - dla procesów krwiotwórczych. 

Dbając o prawidłowe żywienie Twojego dziecka, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu mleka modyfikowanego. Zwracaj szczególną uwagę na odmierzanie zalecanej ilości proszku i wody oraz zapoznaj się ze wskazówkami umieszczonymi na opakowaniu. Powyższe informacje znajdziesz także tutaj.