PO 11. MIESIĄCU

Wspomaganie nauki gryzienia

Twoja pociecha wykazuje coraz większe zainteresowanie „dorosłymi” posiłkami i najchętniej spróbowałaby wszystkiego, co znajduje się na Waszych talerzach. Pozwól dziecku poznawać nowości i próbować nowych smaków. Pamiętaj jednak, że w dalszym ciągu posiłki powinny być dopasowane do potrzeb rozwijającego się organizmu szkraba. Dlatego idealne w tym okresie są dania Bebiprima, które dostarczają malcowi ważnych składników odżywczych, potrzebnych do prawidłowego rozwoju. Dania zawierają także odpowiednie do wieku zioła, które wzbogacają smak posiłku i sprawiają wrażenie bardziej „dorosłych”.

Pomóż swojemu dziecku znaleźć jego ulubione danie!

po 11. miesiącu: dobrze wiedzieć...

  • Dania Bebiprima po 11. miesiącu zawierają większe kawałki składników, które wspomagają naukę gryzienia. Pamiętaj, że nauka gryzienia jest bardzo ważnym etapem w rozwoju mowy.
  • Staraj się, by jadłospis Twojego dziecka był zawsze urozmaicony. To Ty decydujesz, CO i KIEDY Twój maluch będzie jeść, ale tylko od niego zależy, ILE zje. Dlatego zwróć szczególną uwagę na to, by jego posiłki zawierały warzywa i owoce. Obserwuj również, czy Twoja pociecha potrafi już samodzielnie gryźć, czy powinna w dalszym ciągu otrzymywać pokarmy w postaci rozdrobnionej.

Wskazówki dotyczące rozszerzania diety:

 • Konsystencja posiłków dziecka powinna przypominać posiłki „dorosłe”. Pamiętaj jednak, że dziecko to nie „mały dorosły”, dlatego wybieraj produkty przeznaczone dla dzieci w tym wieku, np. Jarzynki z kluseczkami i kurczakiem Bebiprima.
 • Mleko i inne napoje (np. wodę, soki 100% bez cukru) podawaj w kubeczku, a nie z butelki.
 • Pamiętaj o regularnym podawaniu dziecku 4-5 posiłków w ciągu dnia.
 • Dbaj o urozmaiconą dietę, ponieważ dzięki temu Twoja pociecha będzie się prawidłowo rozwija.
 • Pamiętaj o podawaniu płynów!
  Najlepsza dla niemowląt i małych dzieci jest woda mineralna. Możesz także podawać niesłodzone herbatki  owocowe lub owocowo- ziołowe oraz niesłodzone soki owocowe 100% (najlepiej w otwartym kubeczku).